Naturalna pielęgnacja – 3 x na tak!

Twoja piękna, promienna skóra to ZDROWA WĄTROBA
Twoje piękno rodzi się z wnętrza.

Odmłodzenie organizmu – czy to w ogóle jest możliwe?

Czy w starciu z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do rozwoju chorób i przyspieszają procesy starzenia, mamy jakieś szanse? Czy można zachować młodość mimo upływu czasu? Jak uniknąć przedwczesnych zmarszczek?

Według medycyny chińskiej starzenie się może być uwarunkowane m.in. niekorzystnym działaniem promieni słonecznych (fotostarzenie), czynnikami biologicznymi (wpływ hormonów) oraz naszymi predyspozycjami1. Praktycy medycyny chińskiej podkreślają również, że gdy jest ono związane z niedoborami sił yin i yang, przenikających wszystko we wszechświecie, można wyczytać to ze zmian na twarzy.

Powstawanie głębokich poziomych zmarszczek na czole lub kurzych łapek w okolicach oczu, powiązane z yin, mówi nam o nadmiarze wilgoci w organizmie, co jest następstwem gorszej pracy nerek i układu limfatycznego. Powieki mogą być wtedy opuchnięte, pojawia się obrzęk kończyn. Te objawy są wynikiem zalegania śluzu w żołądku i jelitach. Wiążą się też z takimi emocjami jak smutek, żal, lęk, wstyd, zamartwianie się i nadmierny krytycyzm2. Z kolei starzenie się typu yang to jedna lub dwie pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami, które informują nas o obciążeniu wątroby i potrzebie usunięcia z organizmu toksyn. Jest najczęściej związane ze stresem oraz negatywnymi emocjami, np. złością, zazdrością i agresją3.

Żyjemy w pośpiechu, któremu towarzyszą silne napięcia i stres. Czy możemy coś na to poradzić? Z pewnością nie zmienimy radykalnie trybu życia, ale warto zadbać o relaks i wyciszenie umysłu. Tak modne obecnie oczyszczanie organizmu z toksyn to dopiero pierwszy krok do budowania zdrowia na nowo. Zapraszam do domowej strefy relaksu i piękna.

Niezawodne zioła

Połączenie rozmarynu i lawendy to sprawdzony przepis na młodość i piękny wygląd. Kosmetyczne właściwości lawendy są związane głównie z wpływem olejku lawendowego na zmiany skórne. Obecne w nim substancje, takie jak cyneol, geraniol, limonen, sabinen, wspomagają zabliźnianie i leczenie różnego rodzaju zmian skórnych. Duża zawartość tanin (związków o właściwościach ściągających i wysuszających) wspomaga leczenie uszkodzeń skóry, np. oparzeń czy otarć.

Czytaj więcej na: https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/3585-odmlodzenie-organizmu-czy-to-w-ogole-jest-mozliwe