TERAPIE INDYWIDUALNE

Każdy z nas może w życiu doświadczyć kryzysu. To normalne zjawisko. Nie zawsze z kolei potrafi samodzielnie rozwiązać przyczyny swojego złego samopoczucia oraz wyjść z tzw. błędnego koła przekonań i destruktywnych zachowań.

 

Lubię ludzi. Każda jednostka chorobowa, z którą przychodzisz, jest dla mnie ważna. Dlaczego? Bo stoi za nią Twoja historia i szanuję to, że potrafisz się za mną nią podzielić w atmosferze wzajemnego zaufania, zrozumienia i empatii.

 

Zdrowienie jest wielopoziomowym procesem, w którym warto się pochylić w sposób holistyczny.

 

Terapia indywidualna pozwala na identyfikację i zrozumienie przyczyn Identyfikacja i zrozumienie źródeł swoich powtarzających się problemów.

 

Autorska metoda, którą proponuję to połączenie technik terapeutycznych z terapią filozoficzną. W ten sposób powstało doradztwo filozoficzno-terapeutyczne wykorzystujące elementy dramy, filozofii self-care, pracy z tekstem i ćwiczeniami do pracy własnej, komunikację bez przemocy, pracę z wykorzystaniem wiedzy z zakresu psychosomatyki, programów rodzinnych, traum i współczesnego podejścia do tematu uzależnień.

 

Obszary pomocy:

  • Kryzysy egzystencjalne, brak poczucia spełnienia, poszukiwanie sensu życia, radości i zrozumienia siebie i swojego wewnętrznego dziecka;
  • Problemy w relacjach partnerskich i rodzinnych dla dorosłych i nastolatków (kryzysy, rozstanie, rozwód, choroba);
  • Przemoc psychiczna (wyłącznie dla kobiet);
  • Rozwój osobisty (budowanie własnej tożsamości, własnej wartości);
  • Stres, wyczerpanie, zmęczenie.

Koszt sesji indywidualnej: 250 zł – 1 h; 300 – 1.5 h

 

Zapamiętaj. Jeżeli zdecydujesz się na terapię indywidualną pamiętaj, że pracę z nad sobą wykonujesz Ty, dlatego realne efekty terapii są zależne od Twojego osobistego zaangażowania i współpracy w procesie zdrowienia. Żaden terapeuta nie zdejmie z Ciebie odpowiedzialności za ten proces, a jeżeli tak twierdzi – to wprowadza Cię w błąd. Terapia indywidualna nie powinna trwać dłużej niż 6-12 miesięcy.

 

Podchodzę do terapii każdej osoby indywidualnie personalizując wybór metod pod osobiste doświadczenia podopiecznych oraz ich profil osobowościowy i styl komunikacyjny. Po terapii indywidualnej mogą dojść do głosu różne emocje: głęboko skrywany smutek, ból, żałoba lub gniew. Umiejętność przeżywania wszystkich emocji należy do części terapii związanej z odpuszczeniem, akceptacją, wybaczeniem czy zostawieniem za sobą trudnych wydarzeń. Powinieneś mieć świadomość, że Twoje ciało zanim się wzmocni może poczuć dyskomfort na etapie uświadamiania, przepracowywania bolesnych doświadczeń.

Scroll to Top