„Wiosenny detox”

Zioła i olejki eteryczne działają najpewniej w terapii przeciwko pasożytom

Wiosną przyroda budzi się życia, a my nadal ospali, zmęczeni i z dodatkowymi kilogramami po zimie? Jakie kuracje warto wykonać wiosną, aby odzyskać chęci do działania?

Wiosną warto wykonać dwuetapowy ziołowy detox.

Pierwszy etap to kuracja przeciwko pasożytom. Obecność pasożyta w organizmie często wywołuje odpowiedź immunologiczną organizmu, czego efektem jest spadek odporności i większa podatność na infekcje. Objawem bardzo często towarzyszącym wszelkim robaczycom jest nadpobudliwość nerwowa. Pojawiają się problemy z koncentracją, zmienność nastrojów, zgrzytanie zębami lub ma tendencja do obgryzania paznokci. W zależności od rodzaju pasożyta może wystąpić zanik apetytu, niespokojny sen i częste wybudzanie się, zmiany w zachowaniu, nagminne domaganie się słodyczy oraz bardzo szybkie męczenie się i towarzyszący temu wilgotny kaszel nasilający się w nocy. Pasożytom często towarzyszą również różnego rodzaju zmiany skórne takie jak pokrzywki, wysypki, czerwone plamy i zmiany uczuleniowe.

Z danych epidemiologicznych wynika, że najczęściej występują pasożyty z grupy wiciowców (lamblia) oraz nicieni (glista ludzka, włosogłówka, owsik). Organizmy pasożytnicze występują w formach biologicznie aktywnych, jak i formach przetrwalnikowych (które znajdują się najczęściej w jelicie grubym), dlatego kuracja musi być podzielona na dwa etapy, aby była skuteczna. Jakie zioła stosować, aby pozbyć się niechcianych lokatorów, którzy mogą być niebezpieczni dla naszego zdrowia?

Ziołowe sposoby na glisty i owsiki:

Bylica piołun i bylica pospolita. Ziele piołunu od wieków funkcjonuje jako środek przeciw pasożytom i insektom. Jest skuteczne w zwalczaniu owsicy i glist jelitowych (przy podaniu w lewatywie) oraz pasożytów skóry – wszy i świerzbowców, na które działa toksycznie. Odstrasza pchły, muchy, komary i mole. Hamuje rozwój gronkowców, paciorkowców, laseczek beztlenowych oraz drożdżaków. Nie należy spożywać nalewki z bylicy piołun ze względu na ryzyko omamów i problemów somatycznych mogących zakończyć się w szpitalu.

Wrotycz niszczy większość pierwotniaków, obleńców, płazińców, owadów i roztoczy pasożytniczych. Wyciągi z wrotyczu niszczą szybko i skutecznie nużeńca, świerzba, kleszcze. WAŻNE: tujon zawarty we wrotyczu i bylicach posiada strukturę zbliżoną do kanabinoli zawartych w konopiach, jednak dawki wodnych i alkoholowych wyciągów wrotyczowych stosowane w ziołolecznictwie nie wykazują narkotycznego wpływu.

Analogiczne działanie przeciwrobacze wykazują m.in. ziele bożego drzewka, tysiącznik pospolity, wrotycz pospolity, bobrek trójlistkowy, krwawnik pospolity, drapacz lekarski, korzeń arcydzięgla, korzeń mniszka, cykorii podróżnika, rumianek bezpromieniowy, borówka czernica.

Zioła przeciwko lambliom: korzeń omanu, kłącze tataraku, ziele tymianku, ziele piołunu, liście orzecha włoskiego.

Inne zioła spożywane na co dzień pomocne w profilaktyce przeciwpasożytniczej: tymianek pospolity, oregano, macierzanka, majeranek dodawane codziennie do potraw uchronią przed pojawieniem się pasożytów.

Drugi etap to kuracja oczyszczająca krew i wzmacniająca wątrobę.

Oczyszczając krew z nagromadzonych toksyn oraz poprawiając funkcje wątroby po zimie pomagamy organizmowi zażegnać problemy skórne, uciążliwe dolegliwości trawienne oraz wahania emocjonalne; organizm będzie dotleniony, będzie pracował wydajniej, a my odzyskamy witalność i dobry humor.

Zapraszam do składania zamówień na „wiosenny ziołowy detox” oraz na premierę olejku eterycznego przeciwko pasożytom. Jak i dlaczego działa w kolejnym poście 🙂

Doktor Z – Karolina Julia Siemek